Adrian Bieliński

Rzecznik Prasowy

Deklarujemy gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę

W Starachowicach odbyło się otwarte spotkanie naszego Ruchu Marka Materka, podczas którego prezydent Starachowic, Marek Materek, zadeklarował “gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę” w naszym imieniu. Po części oficjalnej spotkania, zorganizowaliśmy spotkanie założycielskie Stowarzyszenia, które wiosną przekształcimy w partię polityczną.

Wybraliśmy zarząd naszego Stowarzyszenia, który składa się z samorządowców z różnych regionów Polski. Prezesem został Marek Materek, a wiceprezesami Łukasz Konarski, Dawid Litwin, Mateusz Lichosyt i Paweł Lichtański. Sekretarzem i skarbnikiem zostali odpowiednio Joanna Winiarska i Maciej Sitarek.

Nasz Ruch Marka Materka zrzesza ponad 400 członków z całego kraju, którzy są wspierani przez działaczy społecznych i samorządowców z różnych regionów. Jako Stowarzyszenie mamy na celu wprowadzenie zmian w polskiej rzeczywistości oraz działanie na rzecz wspólnoty, aby uczynić Polskę lepszym miejscem do życia dla nas wszystkich.

Marek Materek, prezes naszego Stowarzyszenia, jest najmłodszym prezydentem miasta w Polsce i wprowadził nowy model zarządzania administracją publiczną. W 2018 roku uzyskał 84,4% głosów w wyborach, a nasz Komitet Marka Materka wygrał także wybory do Rady Miasta i Rady Powiatu Starachowickiego. W 2022 roku zdobył pierwsze miejsce w Polsce dla najlepszego profilu prezydenta miasta w mediach społecznościowych.

Jako Ruch Marka Materka kładziemy nacisk na odpowiedzialność władz lokalnych i podkreślamy kompetencje samorządowców. Prezydent Marek Materek mówił, że samorządowcy są grupą kompetentnych, doświadczonych osób gotowych do wzięcia odpowiedzialności za Polskę i że wszyscy mieszkamy w jednym mieście, które nazywa się Polska.

Adrian Bieliński

Rzecznik prasowy Ruchu Marka Materka

Social Media